HABERLER İNCELEMELER Mobil Oyun Haberleri MOBILE OYUNLAR OYUN DÜNYASI

Brawl Stars – EN İYİ MOBİL OYUNLAR SERİSİ

Brawl Stars 

Brawl Stars, Supercell tarafından ilk olarak 2017’de, beta sürümü çıkartılmış hızlı tempolu, freemium, çok oyunculu bir gerçek zamanlı strateji oyunudur.

Küresel yayın tarihi 12 Aralık 2018 ‘dir.

Brawl Stars ‘ın Piyasaya Çıkış Süreci

Supercell, 5. global oyunu olan Brawl Stars projesine 2014 yılında başladı. 2017 yılında beta sürümü ile birkaç ülkede test edilmeye başlayan oyunun kararlı sürümü, 18 ay süren kısıtlı oyunculu geliştirmelerden sonra global olarak piyasaya sürüldü. Supercell bu oyunun, “şirketin en topluluk merkezli oyunu” olmasını istedi ve bu nedenle oyunculardan alınan geri bildirimler ve içerik geliştirmelerini kullandı.

Oyun piyasaya sürüldüğünde mevcut olan 65 haritadan 16 ‘sı çeşitli oyuncular tarafından tasarlanmış ya da esinlenilmiş haritalardı. 14 Kasım 2018 tarihinde, oyunun lansmanı yapıldı ve ön kayıtlar açıldı. Oyuna 5 milyonun üzerinde ön kayıt yapıldı. Piyasaya sürüldükten sonraki ilk bir hafta içinde oyun 10 milyon dolarlık oyun içi satış yaptı ve 15 milyon indirme sayısına ulaştı.

İlk hafta satışlarının ülkelere göre sıralamasında Amerika 3 milyon dolar ile başı çekerken, Japonya’da 1.6 milyon dolar harcandı ve indirme rakamlarına göre oyun, App Store’da 14 ülkede, Google Play’de 20 ülkede 1. sıraya yerleşti. 12 Şubat 2019 tarihinde Supercell tarafından yapılan açıklamaya göre, o dönemde oyunu 80 milyon kişi oynamaktaydı. 1 yılın sonunda yıllık hasılatı 422 milyon doları bulan oyun, indirme sayısı olarak yaklaşıl 141 milyona ulaştı. 2018 yılında, dünya genelinde getirdiği gelir dikkate alındığında, kendisinden önce piyasaya sunulmuş olan Clash of Clans ve Clash Royale’in ardından 3. sırada kalırken, Asya bölgesi özelinde şirketin en çok gelir getiren oyunu oldu.

Brawl Stars Oynanış

Brawl Stars - ekran görüntüsü

Brawl Stars, çeşitli oyun modlarında, karakterler aracılığıyla rakip takımı veya oyuncuları alt etmek üzerine kurulmuş bir oynanışa sahiptir. Oyuncular, her biri kendi ana saldırısına sahip olan birkaç savaşçı arasından seçim yapabilir ve düşman savaşçılarına saldırıp hasar verirken, daha çok hasar veren süper güçlerini doldururlar. Her dövüşçünün “brawl kutularında” (oyunun yağma sandıkları) veya dövüşçü maksimum seviyeye ulaştığında oyun içi dükkanda bulunabilen “yıldız gücü” adı verilen kilitlenebilir (pasif) bir yeteneği vardır. Buna ek olarak, dükkanda brawlers’ın görünümünü, animasyonlarını veya seslerini değiştirebilecek “kaplamalar” satın almak mümkündür. Oyunda çeşitli oyun modları ve karakterler vardır.Hesaplaşma modlarında dönerek arkadaş olabilirsiniz 

Brawl Stars Oyun modları

Elmas kapmaca

3’e 3 takımlar halinde oynanır. Bu modda amaç, haritanın ortasında bulunan elmas madeninden aralıklarla çıkan elmasları toplamak ve belirli bir süre elinde tutmaktır. Rakip takımın topladığı elmasları onları yok ederek toplamak mümkündür. 10 elmas toplayıp geri sayım bitene dek elinde tutmayı başaran ekip oyunu kazanır.

Hesaplaşma

Tek kişi ya da çift kişi oynanabilen bir moddur. Bu modda amaç, arenada son hayatta kalan olmaktır. Tek kişi oynarken sağlığını tamamen kaybetmenin telafisi yoktur, çift kişi oynarken takımdan bir kişi hayatta kaldığı sürece diğeri bekleme süresinin ardından tekrar canlanır. Modun o anda açık olan harita çeşidine göre, sandıkları parçalayarak ateş ve can atışı sağlayan güç küplerini toplamak, belirlen enerji içecekleri ile kısa süreli ek atış gücü ve direnç kazanmak, şifa mantarları ile can kazanmak, göktaşı ile vurulmak gibi farklı ek öğeler bulunmaktadır. Bu oyun modunun tüm haritalarında oyunun süresi ilerledikçe harita köşelerden ortaya doğru daralmaktadır.

Soygun

3’e 3 takımlar halinde oynanır. Bu modda amaç karşı takımın kasasına ulaşarak yok etmektir. Karşı takımın kasasını diğer takımdan hızlı yok eden ya da daha fazla hasar veren kazanır.

Savaş topu

3’e 3 takımlar halinde oynanır. Bu modda amaç, başlangıçta haritanın ortasında bulunan topu alarak rakip kaleye gol atmaktır. 2 gol atan ya da süre bittiğinde önde olan takım oyunu kazanır.

Biletli etkinlikler

Belirli aralıklarla açılan, etkinlik şekli değişen oyun modudur.haftalık olarak rastgele değişir.

Robot işgali

3’lü takım halinde yapay zekaya karşı oynanan moddur. Amaç ortada bulunan kasayı yaklaşan robotlardan olabildiğince uzun süre korumaktır.

Ödül avı

3’e 3 takımlar halinde oynanır. Bu modda amaç, karşı takımdaki oyuncuları yok ederek yıldız toplamaktır. Süre devam ettiği sürece oyuncular tekrar canlanır. Süre bittiğinde daha fazla yıldız toplamış takım oyunu kazanır.

Güç oyunu

Sadece yıldız gücü açık olan savaşçılarla oynanabilen moddur.

Turnuvalar

Brawl Stars, Espor kapsamında düzenlenmiş ilk turnuvanın elemeleri 2018 yılının Kasım ve Aralık aylarında yapıldı, finallere kalan 8 takım, 2-3 Şubat 2019 tarihlerinde Dortmunt,Almanya’da mücadele etti. İlk Dünya Şampiyonası ise 2019 yılında 3 aşamalı olarak gerçekleştirildi. İlk aşama, Ağustos ve Eylül 2019’da çevrimiçi olarak yürütülen bölgesel elemeler oldu. Bölgesel elemelerde finale kalan takımlar 2. aşamada mücadele etti ve bölge şampiyonları 15-16 Kasım 2019 tarihlerinde, Güney Kore’de gerçekleştirilen finalde yarışmaya hak kazandı. Kendi bölgelerinin kazanarak ilk Dünya Şampiyonası finallerinde yarışan takımlar; Animal Chanparu (Japonya), 3Bears (Güney Kore), Dr. HK (Çin, Monako, Tayvan ve Hong Kong), Nova Esports(Avrupa), SSG Brazil (Latin Amerika), Spacestation Gaming (Asya-Pasifik), Tribe Gaming (Kuzey Amerika), ve PSG Esports (Avrupa) oldu. Nova Esports, finalde Japonya’dan katılan Animal Chanparu’yu 3-0 yenerek ilk dünya şampiyonu ve aynı zamanda 250000 dolarlık ödülden en büyük payı alacak takım oldu.

Brawl Stars Oyununu Nasıl İndirebilirim?

Bu oyunu aşağıda verdiğimiz bağlantılara tıklayarak, güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Mobil Andorid cihazlar için

Brawl Stars
Price: Free

Mobil IOS cihazlar için

‎Brawl Stars
Price: Free+

 

İlginizi Çekebilir :

—World of Warplanes – STEAM OYNAMASI ÜCRETSİZ

 

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: