HABERLER PC Oyun Haberleri Playstation Oyun Haberleri XBOX OYUN HABERLERİ

Call of Duty: Warzone Aktif Oyuncu Sayısı

Activision, kendine ait battle royale temalı oyunu olan Call of Duty: Warzone oyununun aktif oyuncu sayısını bizlere paylaştı. Verilen bilgilere göre Call of Duty: Warzone 85 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip. Oyunun kısa süre içinde 100 milyon kullanıcıya ulaşması beklenmekte.

Activision, Call of Duty: Warzone oyununun aktif oyuncu sayısından memnun.

Özellikle PUBG ve Fortnite ile yükselişe geçen battle royale temalı oyunlara eklenen oyunlardan biri de COD: Warzone. Activision’ın geliştirdiği bu oyun çok geçmeden yüksek bir popülariteye ulaşmıştı. İlk başlarda Modern Warfare için bir yan mod olarak tasarlanan Warzone, daha sonra başlı başına bir oyun haline geldi.

Verilen bilgilere göre Warzone’un oyuncu sayısının 85 milyon kişiye ulaştı. Bunun en önemli sebepleri arasında Warzone, Black Ops Cold War, Modern Warfare ve COD Mobile oynayan kişiler başlı başlıca bir sebep. Ayrıca oyunun ücretsiz şekilde sunulması da diğer Activision tarafından geliştirilen yapımlara erişim sağlayamayan oyuncuların direkt olarak Warzone’a kaymasını sağlıyor.

Activision bütün oyunlarının istatistiklerine yönelik bazı bilgileri de bize sundu. Alınan bilgilere göre firmanın aktif oyunları 2020 yılında 200 milyondan fazla kişiye ulaştı. Buna en çok etkiyi sağlayan bir sebep de Koronavirüs yüzünden oluşan pandemi. Bütün bunlara ek olarak oyun hâlâ PUBG ya da Fornite kadar popüler bir kitleye sahip değil.PUBG geçtiğimiz zamanlarda aktif oyuncu sayısını 400 milyon civarında açıklamıştı. Fortnite ise daha önce aktif oyuncu sayısını 250 milyon civarında açıklamıştı.

Oyunu ücretsiz bir şekilde indirip deneyimlemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

Rocket League 2. Sezon 9 Aralıkta Başlıyor

Sony PS5 Pro mu Geliyor? Patenti Alındı mı?

2020 Yılının En İyi Android Oyunları

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: