Playstation Oyun Haberleri XBOX OYUN HABERLERİ

FIFA 21’den beklenen karar alındı: Vakit kaybına elveda

6 Ekim 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen FIFA 21gol sevinçleri sayesinde kendisinden söz ettirecek. Oyuncuların ara sahneler hakkında verdiği geri bildirimlere kulak asan EA Sports, bu konuyu mercek altına aldı.

FIFA 21 gol sevinçleri ile vakit kaybettirmeyecek

Alınan bilgilere göre bu yapımda bir oyuncunun rakibini bilerek ve isteyerek sinirlendirmesinin önü açık değil. Zira gol atan bir oyuncunun gol sevinçleri aracılığıyla oyalanmasının ve rakibine vakit kaybettirmesinin önüne geçildi.

İki gol sevinci kaldırıldı. “Shush” isimli gol sevinci, gol atan oyuncunun sus işareti yapmasını sağlıyor ve ara sahnenin gereğinden fazla uzamasına neden oluyor. Oyundan kaldırılan diğer gol sevinci ise “a-ok” adı verilen sevinme tarzı.

Bu sevinme tarzı işlerin yolunda olduğunu anlatsa da ırkçılık yapma amacı ile kullanıldığı için oyundan kaldırıldı. Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone isimli yapımların geliştiriciliğini üstlenen Infinity Ward da bu hareketi oyunlarından kaldırmıştı.

Bazı ara sahnelerin kaldırıldığı veya süresinin kısaltıldığı da bildirildi. Buna ek olarak gol sevinçlerinin tekrar tekrar izlenemeyeceği de söylendi. İnternet üzerinden oynanan maçlarda taç atışı, kale vuruşu, frikik ve başlama vuruşu gibi yerlere de müdahale edildi.

Ayrıca Bakınız: FIFA 2021 Kapak Yıldızları Paylaşıldı!

FIFA 20 yapımında duran toplarda 30 saniye boyunca oyalanabilen oyuncular, bundan böyle duran topun türüne göre vakit kazanacak. Başlangıç vuruşunda 10 saniye, taç atışında 12 saniye, kale vuruşunda 15 saniye ve frikikte 20 saniye boyunca düşünme şansınız olacak.

Korner ve penaltı atışlarında da 15 saniyeniz olacak. Ayrıyeten bir oyuncu topu oyuna geç sokarsa veya taç atışı gibi duran topların sürekli bir şekilde tekrarlanmasına neden olursa FIFA 21 için hazırlanan sistem devreye girecek. Bu sistem aynı ara sahnelerin tekrarlanmasını engelleyecek.

Bu oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC ve Nintendo Switch platformları için geliştirildi. EA Sports’un yeni kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu oyunu satın almayı planlıyor musunuz?

 

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: