HABERLER İNCELEMELER Playstation Oyun Haberleri

İşte Sony PS5’in Kontrol Cihazının Siyah Rengi

Önümüzdeki günlerde Sony tarafından oyunculara sunulacak PlayStation 5’in kontrol cihazı olan DualSense’in siyah renkli bir tasarımı bizleri karşıladı. Kaynağı bilinmeyen görüntüler, DualSense’in boyutları hakkında da birkaç bilgi içeriyor.

Japonya merkezli teknoloji devi olan Sony, yakın zamanda piyasaya sürülecek yeni oyun konsolu PlayStation 5 için çalışmalarını sürekli olarak sürdürüyor. Bu noktada Sony, geçtiğimiz dönemlerde düzenlediği bir etkinlikle yeni nesil konsolun pek çok özelliğini açıklamış, konsolun oyun cihazı DualSense’i de ilk kez oyuncuların beğenisine sunmuştu.

Sony’nin paylaştığı bu görüntülerde, DualSense’in iki temel renge sahip oluşu dikkat çekmişti ki bu tasarım, Sony için bir ilkti. Geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü oyun kollarında hep tek renkli bir tasarım tercih eden Sony, ayrıca DualSense ile ilgili bir farklı renk seçeneği de açıklamamıştı. Şimdi DualSense’in olası siyah tasarımını gösteren fotoğraflar, çevrimiçi ortamda ortaya çıktı.

Siyah DualSense Boyutlarıyla Beraber  Karşımızda

Görüntülere baktığımızda siyah rengin hâkim olduğu çift renkli bir DualSense kontrolcüsü görüyoruz. Burada düğmeler ve D-Pad’de beyaz renk tercih edilirken geri kalan tüm kısımlarda ise siyah renk kullanılmış. Bu görüntülerin gerçek olduğunu varsayacak olursak, kullanıcıların istediği gibi düz siyah bir kontrol cihazının Sony’nin yakın tarihli planları arasında yer almadığını da söyleyebiliriz.

Kaynağı bilinmeyen bu görüntülerde, ayrıca kontrol cihazının boyutları hakkında da ilk bilgiler yer alıyor. Buna göre PlayStation 5’in kontrol cihazı DualSense, aşağı yukarı 180 mm genişliği ve 120 mm yüksekliğiyle bizleri karşılıyor .

Karşılaştırma yapmak açısından PlayStation 4’ün kontrol cihazı DualShock 4, yaklaşık olarak 162 mm genişliğinde ve 98 mm yüksekliğindeydi. Bu da yeni DualSense’in önceki nesil DualShock 4’e kıyasla gayet büyük olduğunu bizlere gösteriyor.

 

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: