PUBG
HABERLER OYUN DÜNYASI POPÜLER OYUNLAR PUBG

PUBG – “Cross-Party Play” Özelliği

Şimdi ise konsol topluluklarını birleştirme hedefine bir adım daha atıldığını duyuruldu. Xbox One ve PlayStation 4 oyuncularına birlikte takım kurma imkanını getiren yeni Platformlar Arası Takım Kurma (Cross-Party Play) özelliği, Güncelleme 6.2 ile birlikte dahil edilecek. Artık sadece diğer platformdaki oyuncularla eşleştirilmeyecek, aynı zamanda onlarla aynı takımda yer alıp oyunlara beraber girebileceksiniz.

2019 yılında, hem Xbox One hem de PlayStation 4 ile oynayan oyuncuların aynı eşleştirme havuzunda eşleştirilmesini sağlayan Platformlar Arası oynama özelliği getirilmişti.Şimdi ise konsol topluluklarını birleştirme hedefine bir adım daha atıldığını duyuruldu. Xbox One ve PlayStation 4 oyuncularına birlikte takım kurma imkanını getiren yeni Platformlar Arası Takım Kurma PUBG – “Cross-Party Play” özelliği, Güncelleme 6.2 ile birlikte dahil edilecek. Artık sadece diğer platformdaki oyuncularla eşleştirilmeyecek, aynı zamanda onlarla aynı takımda yer alıp oyunlara beraber girebileceksiniz.

PUBG – “Cross-Party Play” ile:

  • Diğer konsol platformlarındaki oyuncularla grup kurabileceksiniz.
  • Diğer konsol platformlarından arkadaş arayabilecek ve/veya oyuncu davet edebileceksiniz.
  • Lobide ve maç sırasında diğer konsol platformlarından oyuncuları sessize alabileceksiniz.
  • PS4 veya XBOX da kurulmuş olan özel maça iki platform oyuncuları da girebilecek.
  • Platformlar Arası takım kurma özelliği ile birlikte Arkadaş Listesi yenileniyor. Oynadığınız platforma bağlı olarak Xbox Live veya PlayStation+ arkadaşlarınızı üst
  • kısımda göreceksiniz ve diğer platformdan arkadaşlarınız “PUBG Arkadaşları” kısmının altında gösterilecek.

PUBG-1

Her iki konsoldaki oyuncuları ayırt edebilir, engelleyebilir, davet edebilir ve onlarla arkadaş olabilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda oynadığınız oyuncuları gösteren bir sekme de görebileceksiniz.

Aşağıda, Platformlar Arası Oynama Özelliği ile ilgili bilmiyor olabileceğiniz bazı bilgi ve verileri gösteren güzel bir infografik yer alıyor:

Bu arada Sezon 7 ile gelenler arasında önemli bir yenilik daha bulunuyor

Oyuncularının isteklerini istikrarlı bir şekilde yerine getiren PUBG, özellikle akıllı telefonlarda çok daha fazla tercih ediliyor. PC, Xbox ve PlayStation platformlarında da boy gösteren Unreal Engine 4 altyapılı PUBG, kitlesini büyütüyor.

PUBG 7. sezon

Gün geçtikçe daha çok kişinin ilgi gösterdiği yapımın yeni sezonunu değerlendiren Joon Choi, oldukça umutlu konuştu. Konsol versiyonlarını üreten ekipleri yöneten Choi, PUBG oyuncularının genel beceri seviyesini değerlendirdi ve şunları söyledi:

“Son 3 yılda, birçok oyunda olduğu gibi, oyuncularımızın sahip olduğu genel beceri seviyesinin önemli ölçüde arttığını gördük. PUBG’nin en başarılı oyuncuları, becerilerini ve kendilerini geliştirmeye devam ediyor.”

“Karşılaşmalarda birçok yeni oyuncunun kimseye hasar veremediğini ve hiçbir kimseyi öldüremeden oyundan elendiğini sık sık görüyoruz. Bize uzun zamandır oyuncular arasındaki seviye farkının bazı oyuncular için daha zorlu bir oyun deneyimi yaşattığını söylüyorsunuz. Bunu çözmek adına planımız hakkında konuşmaya hazırız.

Deneyimli yönetici, 7. sezon ile beraber botların konsollarda da yer alacağını müjdeledi. Halihazırda mobil sürümde yer alan botlar, “yapay saldırganlar” olarak adlandırılacak. Botların yeni oyuncuları eğitmesi bekleniyor.

Normal oyuncular gibi davranacak olan botlar; mermilerin yönlerini, tuzakları ve çevresel diğer faktörleri göz önünde bulunduracak. Böylece tecrübesiz oyuncular gerçekçi bir eğitim eşliğinde eğitilecek.

Tuzak kurma, tuzaklara karşı korunma, alan savunması yapma ve saklanma gibi temel bilgiler de yeni oyuncuların botlar sayesinde öğreneceği konular olacak. Zira PUBG yönetimi, oyuncuların daha çok hayatta kalma süresine sahip olmasını istiyor.

Battle Royale karşılaşmalarında yüksek performans gösteren kişiler botlarla çok karşılaşmayacak. Bu uygulama özellikle silah kullanma ve savaşma yetenekleri düşük olan kişileri hedef alacak. PUBG’nin yeni sezonu 28 Nisan 2020’de başlayacak.

 

İlginizi Çekebilir :

—PlanetSide 2 – STEAM OYNAMASI ÜCRETSİZ

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: