PUBG
PUBG
HABERLER OYUN DÜNYASI POPÜLER OYUNLAR PUBG

PUBG Silah Rehberi Assault Rifle (AR, TT)

PUBG oyun içerisinde bir çok silah olanağı sunuyor. Oyunda en çok kullanılan silah kategorisi içerisinde ”Assault Rifle”  yani Türkçe ”Piyade Tüfeği” bulunuyor. İşte sizler için hazırladığımız rehber:

M416 – PUBG Silah

Listenin başında M416 silahını çekmemin asıl nedeni PUBG içerisinde en çok oynanan AR olmasıdır. M416 orta ve yakın menzilde gayet etkilidir, 5.56 mm  kullanır. Uzatılmış şarjör kullanmadan mermi kapasitesi 30’dur, uzatılmış şarjör kullanacak olursak mermi kapasitesini 40’a çıkarabiliriz. İsterseniz Tam otomatik modunda ateş edebilirsiniz isterseniz de yarı otomatik modda tek tek ateş edebilirsiniz.

M416 - PUBG Silah

M16A4 – PUBG Silah

M16A4 oyunda sadece tekli ve üçlü şekilde ateş edebileceğiniz bir silahtır yani bu silahı kullanarak düşmanlarınızı seri bir şekilde tarayamazsınız. Tam otomatik moduna sahip olmadığı için M16A4 çok tercih edilmemektedir fakat uzun menzilli bir silah olarak rahatlıkla kullanılabilir. 5.56 mermi kullanan M16A4 uzatılmış şarjör ile birlikte 40 mermi doldurabilirsiniz fakat uzatılmış şarjör kullanmadan bu sınır 30’a düşüyor.

M16A4 - PUBG Silah

AKM – PUBG Silah

AKM oyunda yine çok tercih edilen silahlar arasında. AKM 7.62 mm mermi kullanır. Yakın mesafede gerçekten çok güçlüdür ve hasar olarak yaklaşacak olursak hasarı en yüksek olan AR’dir. Silahın dezavantajı diğer AR’lere göre daha fazla geriye tepmesidir. Uzatılmış şarjör ile birlikte 40 mermi doldurabilirsiniz fakat uzatılmış şarjör kullanmadan bu sınır 30’a düşüyor.

AKM - PUBG Silah

AUG- PUBG Silah

AUG sadece Airdroptan çıkabilen bir silahtır 5.56 mm mermi kullanır ve tam otomatik bir silahtır. Bu silah kullanılabilirlik ve hasar açısından oldukça etkilidir. Yakın mesafe ve orta mesafede oldukça etkilidir. Uzatılmış şarjör ile birlikte 40 mermi doldurabilirsiniz fakat uzatılmış şarjör kullanmadan bu sınır 30’a düşüyor.

AUG- PUBG Silah

Groza – PUBG 

Groza yine sadece Airdroptan çıkabilen bir silahtır ve 7.62 mm mermi kullanır. Yakın ve orta mesafede çok güçlü olan bir silahtır. Uzatılmış şarjör ile birlikte 40 mermi doldurabilirsiniz fakat uzatılmış şarjör kullanmadan bu sınır 30’a düşüyor.

Groza

Scar-L – PUBG 

Scar-L silahına sadece Erangel, Miramar ve Karakin haritalarında ulaşabilirsiniz. 5.56 mm mermi kullanır ve yakın ve orta mesafede kimseye aman vermez. Eklentileriyle birlikte adeta bir canavara dönüşen bu silah için oyunun ilk yılı şerefine bir silah deseni hediye edilmişti. Uzatılmış şarjör ile birlikte 40 mermi doldurabilirsiniz fakat uzatılmış şarjör kullanmadan bu sınır 30’a düşüyor.

Scar-L

 

qbz – PUBG 

QBZ silahına sadece Sanhok haritasında ulaşabilirsiniz. 5.56 mm mermi kullanır ve yakın mesafede özellikle orta mesafede oldukça etkilidir. Uzatılmış şarjör ile birlikte 40 mermi doldurabilirsiniz fakat uzatılmış şarjör kullanmadan bu sınır 30’a düşüyor.

qbz – Pubg Silah

 

 

ilginizi çekebilir: 

—PUBG SİSTEM GEREKSİNİMLERİ GÜNCEL (2020)

—PUBG KNT ve SNT Silahları Hakkında Birkaç Bilgi

 

 

 

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: