HABERLER OYUN DÜNYASI Playstation Oyun Haberleri

Sony PS5 Pro mu Geliyor? Patenti Alındı mı?

Geçtiğimiz konsol jenerasyonunda PS4 ve Xbox One‘ın gösterdiği performans seviyesi oyunlarda bekledikleri özellikleri tamamıyla sunamamıştı. Bu yüzden Microsoft ve Sony, Xbox One X ve PS4 Pro modellerini piyasaya sürmüştü.

PS5 Pro çift GPU’ya sahip olacak

Duyurulan bu modeller için oyunları 4K 60 FPS olarak çalıştıracağı söylendi ve yine de bazı oyunlarda yetersiz kaldı. Yeni nesil konsollar olan PS5 ve Xbox Series X için, desteklenen oyunları 4K 120 FPS‘ye kadar oynatabileceği söylenmişti. Bu da konsolun kullanımına ve geliştirici ekibin konsol hakkındaki deneyimine bağlı. Yeni nesil konsollarda, birçok oyun 4K 120 FPS değerlerine erişemiyor. Bu değerlere erişen oyunların sayısı çok az. Sony’nin buna hazırlıklı olduğu ve yeni bir PS5 modeli için patent aldığı ortaya çıktı.

PlayStation 5: Sony announces price and release date - The Verge

Bu yeni modelin ismi PS5 Pro olduğu düşünülüyor. PS5 Pro‘nun patentinde konsolun çift GPU‘ya sahip olacağı ortaya çıktı. Bir tahmine göre GPU‘lardan birisi oyun grafikleri işlerken, diğer GPU görüntüyü işleyecek. Bir diğer tahmine göre ise iki GPU da iş yükünü paylaşabilecek. Sony‘nin bu patentine bakacak olursak, şirket oyunlarda 4K 120 FPS değerlerini görmeyi hedefliyor. Ayrıca PS5 Pro‘nun herhangi bir fiyat tahmini bulunmuyor. 

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Epic Games, 24 TL’lik Oyunu Bedava Yaptı

2020 Yılının En İyi Android Oyunları

Xbox Series S ve X’de PS 2 Oyunları Başlatıldı

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: