HABERLER XBOX OYUN HABERLERİ

Xbox Oyunları Artık Telefonda Oynanabilecek! (Mobil)

Son dönemin popüler konularından olan, oyunları mobil cihazlarda da oynatabilme çoğu firmanın ilgisi altına giren bir konu olarak gündeme geldi. NVidia, Apple, Google gibi dev şirketlerin bu alanda farklı servisleri bulunmakta. Genelde servislerin amacı aylık bir abonelik ücreti karşılığında tablet ve telefon gibi mobil cihazlar üzerinden oyun oynatmak. Şimdi sırada ise Xbox oyunlarını mobil cihazlarda oynatabilme var.

Microsoft’un mobil cihazlardan oyun oynama imkanını sunan servisi olan xCloud, 2020 Eylül ayından itibaren kullanıma açılacak.

Microsoft, Xbox için geliştirdiği oyunları uzaktan oynayabilme imkanı sağlayan yeni servisi xCloud, 2020 Eylül ayından itibaren kullanıma sunulacak. Üzerinde testler yapılmış ve olumlu yanıt vermiştir. Böylece Xbox’ın oyunları artık mobil cihazlarda oynanabilecek.

Xbox Oyunları Mobilde

xCloud servisi Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine dahil olacak. Şirketten gelen açıklamaya göre 100’den fazla oyunu içeriğinde bulunduran Xbox Game Pass Ultimate ile beraber ücretsiz olarak kullanılacak olan yeni xCloud servisin şu anlık hangi ülkelerde aktif olacağı belli değil. Dolayısıyla bu hizmet servisinin ülkemiz Türkiye’de aktif olup olmayacağı kesin değil. Eğer olursa Xbox Game Pass Ultimate aboneliği için Türkiye’de aylık olarak 44.99 TL ödemeniz yeterli.

xCloud hizmeti size mobil cihazlarda yani tablet ve telefonlarda Xbox’ın oyunlarını oynama imkanı sunacak. Ancak şunu da belirtmek isteriz: bu serviş İOS cihazlar için aktif olmayabilir. Test döneminde İOS cihazların kullanıldığını belirtelim. Ancak Apple şirketi benzer bir oyun servisine sahip olduğu için xCloud, İOS cihazlar üzerinden kullanıma geçmeyebilir. 

İlginizi Çekebilir

Diablo 2 Yeniden Karşımızda – 4K Grafikler

PUBG Silah Rehberi – Sniper Rifle (KNT,SNT)

CS:GO – Hızlı Rank Atlama Rehberi

 

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: