HABERLER XBOX OYUN HABERLERİ

Xbox Series S ve X’de PS 2 Oyunları Başlatıldı

Xbox‘ın sunduğu geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı Playstation 2 oyunlarını Xbox Series S üzerinde başlattı. Özellikle retro oyunların meraklısı olanların ilgisini çekebilecek bir çalışma olmuş.

Xbox Series S ve X üzerinde Playstation 2 klasikleri çalıştırıldı!

Modern Vintage Gamer adındaki YouTube kanalı Xbox Series S üzerinde Playstation 2 oyunlarını başlattı. Bunu nasıl yaptığını aranızda merak edenler vardır. Konsolun geliştirici modu üzerinde, bir emülatör olan RetroArch çalıştırılıyor. Ayrıca Xbox, EWP (Evrensel Windows Platformu) yazılımlarını çalıştırabilme özelliğine sahip. Aynı zamanda aynı yöntemleri uygulayarak Series X üzerinde de Playstation 2 oyunlarını çalıştırabiliyorsunuz. Kanalın Series S ve X üzerinde çalıştırdığı oyunları görmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Emülatörün çalışabilmesindeki en büyük etken bu. Xbox’ın üzerinde bir PS2 emülatörü çalıştırılsa bile emülatörde hâlâ bazı sorunlar yer almakta. En önemli sorun emülatörün 2 GB‘lık bir hafıza sınırının bulunması. Yani bu demek oluyor ki sadece bu 2 GB içerisine atabildiğiniz oyunları çalıştırıp oynayabiliyorsunuz. Playstation 5 üzerinde emülatör çalıştırmak gibi bir şey söz konusu değil. Xbox burada sadece Windows platformu için geliştirilen bir yazılımı geliştirici modu ile çalıştırabilmiş. Geliştirici modu sayesinde bu tür olaylar olabiliyor.

İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

Microsoft Flight Simulator VR Desteği Alacak

Grand Theft Auto V Yeni DLC’si Belli Oldu!

Cyberpunk 2077 yeni bilgi ve sızıntılar

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: